Son Yazılar

Hizbullah Komutanı Şehid Oğluna Kavuştu / Hizbullah’tan Tehdit

Medya Şafak 4.12.2013 15:34 HABERLER
“Kardeşimiz Şehid Komutan Hassan el Lekkis gençliğini ve tüm ömrünü hayatının son anına dek şerefli direniş yolunda harcadı. Her zaman mücahid, önder, yaratıcı, fedakar ve şehadet aşığıydı ve ayrıca (2006 Temmuz) 33 Gün Savaşı şehidlerinden birinin de babasıydı."

 

Hizbullah yayınladığı bildiride üst düzey komutanlarından Hassan el Lekkis'in Beyrut'ta suikaste uğrayarak şehid düştüğünü ilan etti.

 

Hizbullah saldırıdan Siyonist rejimi sorumlu tutarak, komutanın daha önceden de bu rejimin birkaç başarısız suikast girişiminin hedefi olduğunu bildirdi.

 

Direniş, Siyonist rejimin bu cinayetin sorumluluğunu ve sonuçlarıyla yüzleşeceğini de vurguladı.

 

Hac Hassan Lekkis'in oğlu da 33 Gün Savaşı'nda şehadet feyzine ulaşmıştı.

 

Bildiride şöyle deniyor:

 

“Kardeşimiz Şehid Komutan Hassan el Lekkis gençliğini ve tüm ömrünü hayatının son anına dek şerefli direniş yolunda harcadı. Her zaman mücahid, önder, yaratıcı, fedakar ve şehadet aşığıydı ve ayrıca (2006 Temmuz) 33 Gün Savaşı şehidlerinden birinin de babasıydı.

 

İsrailli düşman bu terörist saldırının doğrudan ve asli zanlısıdır. Zira daha önceden de farklı bölgelerde ve defalarca kez şehid kardeşimizi suikaste uğratmak için girişimde bulunmuştu. Ve dün geceye dek de tüm bu çabaları sonuçsuz kalmıştı.

 

Düşman, bu terörist saldırının sorumluluğunu tamamen üstlenmeli ve bunun tüm sonuç ve yansımalarını da kabul etmelidir.”

 

medyasafak.com

Diğer haberler