Son Yazılar

ABD Suriyeli Militanları Ağır Silahlarla Teçhiz Etmeyi Planlıyor

Medya Şafak 16.6.2012 18:14 HABERLER
The Daily Telegraph gazetesinin Cuma günkü haberine göre Suriyeli militanlar üst düzey Amerikalı yetkililerle görüşerek Washington’dan karadan havaya füzeler de dâhil olmak üzere ağır silahlar istediler. ABD Suriyeli Militanları Ağır Silahlarla Teçhiz Etmeyi Planlıyor

The Daily Telegraph gazetesinin Cuma günkü haberine göre Suriyeli militanlar üst düzey Amerikalı yetkililerle görüşerek Washington’dan karadan havaya füzeler de dâhil olmak üzere ağır silahlar istediler.

Habere göre kendilerine Özgür Suriye Ordusu ismini veren dış destekli silahlı grubun üst düzey bir yetkilisi ABD’nin Suriye büyükelçisi Robert Ford ve Orta Doğu özel koordinatörü Frederick Hoff ile geçen hafta ABD Dışişleri Bakanlığında bir araya geldiler.

Aynı habere göre Suriyeli militanların temsilcisi Amerikan Ulusal Güvenlik Konseyi’nin üst düzey üyeleriyle de buluşmuş.

Öte yandan Fransa da Suriye’deki silahlı gruplara haberleşme araçları sağlamayı planladığını ilan etti. Fransız Savunma Bakanı Laurent Fabius Cuma günü “Annan’ın bir çabası var, fakat bizler de tıpkı Amerikalılar gibi isyancılara haberleşme malzemesi -silah değil- sağlamak istiyoruz” dedi.

medyaşafak

Diğer haberler