Son Yazılar

“Arabistan Devrimi Zafer Yolunda”

Medya Şafak 11.7.2012 08:24 HABERLER
Beyrut Lübnan Üniversitesi’nde profesör olan siyasal analist Muhsin Salih Press TV’ye yaptığı açıklamada “Medya ambargosu ve dünya kamuoyunun sessizliğine rağmen Suudi Arabistan’daki devrimci hareket zaferle neticelenecektir” yorumunda bulundu. “Arabistan Devrimi Zafer Yolunda”

Beyrut Lübnan Üniversitesi’nde profesör olan siyasal analist Muhsin Salih Press TV’ye yaptığı açıklamada “Medya ambargosu ve dünya kamuoyunun sessizliğine rağmen Suudi Arabistan’daki devrimci hareket zaferle neticelenecektir” yorumunda bulundu.

Salih, “Batı ve Orta Doğu medyasının görmezden gelmesine rağmen devrim aylardır sürüyor gözüküyor. Suud hanedanı bu devrimi geriletmek istiyor fakat başarılı olamıyor. ABD, batı ve batılı medyadan aldıkları bütün desteğe rağmen de bunda başarılı olamayacaklar gibi gözüküyor” şeklinde konuştu.

Prof. Salih, “uluslararası organizasyon ve sözde insan hakları teşkilatlarının Suud monarşisinde gerçekleşen hadiselere hiçbir ışık tutmamalarını da teessüfle karşıladığını” belirterek, “Suudi Arabistan’daki bu devrim hareketi artık yola koyulmuştur ve Suud rejimi gidinceye dek de durmayacaktır” dedi.

medyaşafak

Diğer haberler